1. února 2012

Bude zima, bude mráz - střih a návod na merino čepici a legíny

Uhodily mrazy. Ne takové to šolíchání jako to bylo dosud celou zimu - nezimu, ale už fakt mrzne. A to byl pro mne impuls urychleně ušít Žížalákovi něco opravdu teplého.


Už od podzimu tady mám dva metry merina - jedno přírodní oboulíc, opravdu teplé a druhé půl metru zeleného a hnědého ribu, který je slabší a hrozně se tahá.
Tož do toho. Legínky a bodýčko jsou nutnost. A protože se rib opravdu hodně tahá, bylo nutné přizpůsobit střih. Za základ jsem vzala tepláčky a zúžila je. Jenže mi nedošlo, že to není ideální vzhledem k látkové pleně. Takže vznikly docela roztomilé legínky s klínem a  tlapičkou na prdelce. Střih zde ve vel. cca 86. Šijte z opravdu pružného materiálu. Bodýčko je podle Ottobre 1/2012.

A teď ještě světlé merino. Čepička krásně kryje čelo a i uši a nikam se nehrne. Čepičku už jsem šila několikrát, jenže mu nějak vyrostla hlava. Takže je vzadu trošku kratší a už jsem jí přešila. Ale nebojte, na střihu už je správná verze. Tady vel.46 (heslo susu) a tady vel 48/50 (heslo susu) Velikosti celkem  odpovídají, ale záleží na tom, jak moc se materiál tahá, takže počítejte spíš menší..


Návod: 
potřebujete:
merino oboulíc, ale šila jsem jí i z tahacího francouzského bambusového froté cca 50x20 na jednu vrstvu - já šila ze dvou i merina i bambusu.
něco na tkaničku. Na téhle je finerib, ale u bambusové jsem použila lemovací gumičku a taky to šlo.

1. stáhněte si střih vel. 46 (heslo susu) nebo vel. 48/50 (heslo susu), vše vystřihněte 2x


2. na čelo našijte nášivku dle vlastního výběru a nebo vytvořte aplikaci


3. sešijte čelo a boky i všechny horní rohy (u vnější vrstvy). 4. sešijte čelo, boky a jen jeden horní roh u vnitřní vrstvy (tudy to budete otáčet).


5. vytvořte tkaničky na zavazování 6. sešpendlete vnitřní a vnější vrstvu kolem dokola, přidejte tkaničky, aby byly celé uvnitř a měli jste jen koneček na přišití. sešijte celý spodek 7. teď byste po otočení měli mít toto:stále vám chybí zapošít poslední vnitřní roh a je hotovo. 2 komentáře:

  1. Já prostě nemohu uvěřit vlastním očím. To je prostě bomba! Kdo by to byl býval řekl!!!! Jsi fakt hodně dobrá!!!!
    MMM

    OdpovědětVymazat
  2. Nezobrazuje se mi žádný obrázek :-(

    OdpovědětVymazat