9. října 2016

Potápěč - návod - maska na karneval

můj potápěč.
Prostě maska, kterou jste schopni vyrobit doma pozdě večer, když ráno něco nutně potřebujete na karneval. Návod níže

Pokud  přeci jen doma nedisponujete materiálem a nebo se vám do toho prostě nechce,  napište mi mail, ráda ušiju postroj a ploutve a pošlu.
Potřebujete:
- jednobarevné oblečení a kuklu. V tomto případě jsme měli doma jednobarevné černé legíny a triko, kulku jsem šila, ale určitě by šla použít i na lyže a nebo to zvládnout bez ní.
- potápěčské a nebo plavecké brýle

Ploutve
a na výrobu ploutví - pevnější filc - alespoň 3mm, vyhovovala by i moosguma a v případě nouze i kus kartonu nebo čtvrtky, kousek gumy
Tyto ploutve jsem každou vystříhla z jedné půlky A4 a jen trochu zakulatila, jsou našité gumičky - kolem paty 14 cm a kolem nohy 16 cm

Dýchací přístroj
na výrobu dýchacího přístroje potřebujete:
starou petlahev, nebo dvě. Stříbrnou izolepu a nebo postačí jakákoliv jiná. Kus hadice. Tohle je hadice od sušičky, která byla stejně moc dlouhá. Ale určitě najdete doma nějaký zbytek něčeho podobného. A náústek je udělaný u uříznuté Kony z nití.
Vše slepeno, knoflíky nalepeny tavnou pistolí, ale s ní pozor, je horká a ráda deformuje lahev. Můžete přidat i obrázek vystřiženého měřáku tlaku a nalepit.


 Postroj na uchycení lahve

Tento je měřený na postavu cca 120 cm a 6 let.
Potřebujete : popruh  - cca 3 m, 2 plastové přezky, suchý zip
Ušijeme si základ dle mír na obrázku. Přidáme na krátké popruhy přezku - tj. jeden je ohlý a na něm drží přezka, druhá je navlečená a regulovatelnáNašijeme na pásek s přezkou.


 Rozložené
 Nyní naměříme popruhy a sucháče kolem lahve. Budou se měnit podle velikosti lahve. Pokud chcete dvě lahve, není problém, popruh a sucháče udělejte delší.
 Přišijte na postroj
 a hotovo.


DĚKUJI, ŽE MÉ NÁVODY NEPOUŽÍVÁTE PRO KOMERČNÍ ÚČELY

3 komentáře:

  1. Super nápad i pro větší kluky :o)

    OdpovědětVymazat
  2. Geniální!!! Alenko díky z inspiraci. Hned bych šla snad i já za potápěče. Leč moje cacora chce být výlučně jen princezna...

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.