9. července 2012

spirálková

Látka se spirálkama mne nadchla. Nejen cenou (99,-/m), ale hlavně kvalitou. U mráze už jí nehledejte (tedy alespoň tu modrou), byla na pultě pár dní a dneska jsem brala poslední kousek modré.
Je to moc příjemný úplet. První tričko už jsem otestovala a dopadlo to dobře. Úplet je krásně pružný, pevný  a drží tvar. Už dlouho jsem v ruce neměla tak příjemnou látku, dala by se přirovnat k silnému bambusovému  sportovnímu úpletu ze šijemedětem.

 Triko už jsem přešívala asi 5x a pořád ladím střih. Poslední verze je prodloužená dole s nápletem ve stejné barvě. předtím jsеm zkoušela lemování krku a rukávů růžovkou, ale nebylo to ono. U dalšího trika snad naskenuju střih a nafotím postup. 
 Poprvé jsme zkoušela i začištění lemování krku. Myslím, že to vypadá dobře. A můj oblíbený výstřih do V mi stejně sluší nejvíc.
A také už konečně dorazily štítky. Na jedné straně je česká ruční výroba, na druhé prací symboly. Zatím jsem vytvořila tričko, ale určitě přibude další, pak plánuju legíny nebo tepláčky a byl by dobrý i na spodní prádlo. A tady ještě detail, jak látka vypadá zblízka. 


4 komentáře:

 1. Jako bambus ze šijemdětem říkáš? Tož neměla bys přebytečný kousek na ozkoušení na spoďáry podle Caramilly? :-D

  OdpovědětVymazat
 2. no není to stopro stejné. Ale na ozkoušení to bude dobré. Nevadí ti růžová? Té mám víc...

  OdpovědětVymazat
 3. myslím, že na spoďárech zvládnu i růžovou :-D Děkuju moc.

  OdpovědětVymazat
 4. opravdu supr povedený kousek ...v reálu mnohem hezčí :-)

  OdpovědětVymazat