10. února 2013

Novorozenecké plenky na testerce

Před pár měsíci jsem šila malinkaté testovací plenky pro Rozárku, abych vyzkoušela varianty střihů na pidi mimi.
Už mám plenky zase doma, Rozárka úspěšně roste a sílí a já vím, které šít. Rozárce a mamince děkuju za otestování a fotodokumentaci.

Budu šít velikost M a to na snapku nebo sucháč. Jako materiál vezmu froté z Dadky (i kvůli ceně...), ale určitě přidám proužek bambusu a pak ještě vkládačku dle potřeby. 
Pro případné zájemce střih pošlu mailem stejně jako na ostatní plenky.Na fotce: normální jednovelikostní - L - M - S 

A jak plenky dopadly????

Tohle je velikost S - sedí skvěle i pod dvě kila, ale dýl jak do 3 kil nevydrží, aspoň ta varianta na sucháč (proužkovaná), na snapku ano (béžová dadka). Nejlíp se osvědčil savostí bambusový flís, ale to je celkem jasné. Dadka sama o sobě moc nesaje a chce to minimálně všít pruh bambusu mezi nožičky. Ale s vkládačkou jsou obě plenky v pohodě.
Rozárka 14 dní a 2,1 kg
 

Rozárka 6 týdnu a 3 kg 
 Dadka S na snapku je daleko variabilnější a sedí od 2 kil a vydrží do 4. Ale vkládačka je nutností. Na fotce 1 měsíc a 2,6 kg velikost M je asi nejuniverzálnější, sedí od cca 2,5 kg a určitě vydrží do normální velikosti plenek. Patentky se ale v tomhle případě neosvědčily. Plenka se nedá upravit velikostně. Ale v případě sucháče nebo snapky bude ideální. I šířka mezi nožičkama je super.
V rámci měkkosti plenky jsem jí šila z jedné vrstvy úpletu, 1 vrtsvy bambusu a jen všitého proužku mezi nožičky. Uši se ale pak kroutí... Škoda. Ale zas není kolem bříška moc materiálu a líp sedne.


A tohle je největší velikost L
Sedí řádově až od 2,5 kg, lépe od 3 kil. Mezi nožičkama je ale hodně široká.


  tady 2,6 kg, ještě je hodně vysoká, ale sucháč to zachrání
3 kila a už je to lepší

ve 2 kilech je L ještě obrovské, ale se snapkou se použít dajíTohle je ta samá plenka jen červeným dovnitř. Rozárka má 3 kila a uvnitř je vkládačka.4 komentáře:

 1. Dobrý večer! Froté levné můžu doporučit od p.Poláška z Holešova (http://www.polasek-holesov.cz/). Kilo zbytků froté stálo vloni 30Kč. Zbytky jsou to velké, čtverce asi 40x40 různých barev. Objednávají se tak, že si tam zavoláte a domluvíte se přímo. Z froté mám ušité ručníky do kuchyně a utěráky všeho druhu. Na plínky časem :-)

  Plénečky jsou nádherné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tahá se to froté? Je pružné? to je u plenek moc důležité. Dadka je krásně pružná a mají i hezké barvičky.
   JInak děkuju za tip.

   Vymazat
 2. Omlouvám se za pozdní odpověď. Froté je docela hodně pružné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, už mám testovací várku od poláška na cestě...

   Vymazat